Brīvmūrniecība ir universāls un tradicionāls iesvētīts ordenis, kurš balstās uz BRĀLĪBU. Tā ir brīvu un labiem tikumiem apveltītu cilvēku apvienība, kuras biedri ir piederīgi neatkarīgi no rases, tautības vai ticības.

Simtiem gadu brīvmūrnieki ar dziļu brālīgu atbalstu ir strādājuši, lai kļūtu par labāko sevis versiju, vienlaikus strādājot, lai uzlabotu savas kopienas un mūsu pasauli.

Brīvmūrniecība (liberālā) uzņem vīriešus un sievietes neraugoties uz reliģijas, rases, vecuma, ienākumiem, izglītības un uzskatiem (izņemot radikālismu un totalitārismu). Tomēr, lai pievienotos brīvmūrniecībai, ir jāatbilst šādām kvalifikācijām:

  • Jābūt vismaz 18 gadus vecam vīrietim vai sievietei (minimālais vecums dažās jurisdikcijās atšķiras, dažreiz līdz 21 gadam);
  • Jābūt ētiskam, ar morālo stāju un taisnīgam;
  • Cieni citu domas un izteiksmes brīvību;
  • Tiecies samierināt pretējās puses un apvienot cilvēkus, ievērojot universālo tikumību un cienot katra personību;
  • Darbs Tev ir kā pienākums (kuru dari ar prieku) un cilvēka tiesības;
  • Izvirzi sev cilvēces tikumisko pilnveidošanu un šo mērķu vārdā savus spēkus virzi, lai pastāvīgi uzlabotu cilvēces esību kā garīgajā ziņā tā arī materiālās labklājības ziņā;
  • Vēlies iegūt zināšanas un esi gatavs/gatava pakļauties brālības senajām paražām.

Brīvmūrniecība ir legāla un mēs runājam par brīvo pasaule, jeb tur, kur ir demokrātija. Lai brīvmūrniecība veiktu saimniecisko darbību, tad atbilstoši valsts likumiem, Lielloža vai Loža tiek juridiski reģistrēta.

Brīvmūrniecībā Ložai ir divas nozīmes – gan virtuāla domubiedru grupa, kas vienota savās domās, mērķos un rīcībā; gan telpa vai ēka, kurā viņi satiekas. Ikdienā Ložas telpas ir slēgtas profānu, jeb neiesvētīto acīm, bet ir izņēmumi un gadījumi, kad telpas ir publiski pieejamas, bet bez kādam darbībām tajās. Virtuāli trīs Ložas var veidot Lielložu. Arī Lielložai ir savas telpas/Templis. Bieži Lielloža atrodas lielākā celtnē, kur iekšā daudzās citās telpās darbojas atsevišķas Ložas.

Brīvmūrniecība nav reliģija vai reliģijas aizstājējs. Brīvmūrniecība neiejaucas tās locekļu reliģiskajos uzskatos. Brīvmūrniecībā ir pārstāvēti visu ticību vīrieši, arī ateisti. Reliģija netiek apspriesta Ložu Darbos (sanāksmēs).

Protams, un no vēstures līdz tagadnei tam ir liecības, kad brīvmūrniecībā bija un ir daudz mācītāji. Brīvmūrniecība ar cieņu izturas pret katru ticību, ateismu un agnosticismu. Ticība ir katra indivīda privāta izvēle. Katram brīvmūrniekam ir visas tiesības piederēt tādai baznīcai un reliģijai, kādu viņš uzskata par pareizu.

Brīvmūrniecība nav slepena, bet gan diskrēta.

Brīvmūrniecība darbojas, pamatojoties uz tās valsts likumiem, kur tā atrodas. Katram brīvmūrniekam ir pienākums ievērot tās valsts likumus, kurā viņš dzīvo.

Kā jau iepriekš minēts, brīvmūrnieki ir diskrēti cilvēki. Kā jebkurai legālai organizācijai, kura ievēro likumus, mums ir “sava valoda”, zīmes un savas sarunas, un tās ir pieejamas tikai tiem, kas ir tās biedri. Vai nebūdams ārsts vai jurists vai amatnieks, Tu tiktu klāt pie šo apvienību “noslēpumiem”? Nē, jo neesi viens no viņiem.

Brīvmūrniecība ir morāles sistēma, kas segta alegorijā un ilustrēta ar simboliem. Simboli ļauj cilvēkiem ātri sazināties un pārvarēt valodas barjeras. Kad redzi zaļo gaismu vai īkšķi uz augšu, Tu zini ko tas nozīmē. Tāpat brīvmūrnieki izmanto metaforas no ģeometrijas un operatīvās brīvmūrniecības arhitektūrā, lai informētu par viņu nepārtraukto tiekšanos pēc zināšanām, ētikas un vadības prasmēm.

Lai atspoguļotu savu mantojumu, brīvmūrnieki valkā priekšautus, atrodoties Ložā, noteiktos publiskos pasākumos un bērēs, lai demonstrētu savu lepnumu par brālību un savu izcelsmi no operatīvajiem (amata mūrnieki) brīvmūrniekiem, kuri vēsturiski nēsāja savus darbarīkus ādas priekšautos. Cirkulis un leņķis ir visplašāk pazīstamais simbols arhitektūrā – kad redzi šos simbolus uz ēkas, Tu zini, ka ēkai bija vai ir sakars ar brīvmūrniecību.

Liberālajā brīvmūrniecībā noteikt. Mēs atzīsam pilnīgas vienlīdzības principu.

Brīvmūrnieka galvenais pienākums ir strādāt ar sevi – pilnveidot un attīstīt, apgūt jaunas prasmes, vai tās būtu dzīves atziņas vai amats, rīkoties atbildīgi. Domājot par citiem, vidi un sabiedrību – palīdzēt cilvēkiem, palīdzēt izprast lietu kārtību, cēloņus un sekas, ētiku, morāli un taisnīgumu.

No “tiešās brīvmūrniecības” – pētīt simboliku, attīstīt kritisko domāšanu, mācēt klausīties un sadzirdēt, izteikties precīzi, piedalīties Ložas Darbos (sanāksmēs), lasīt, rakstīt, būt zinātkāriem.

Iespēja iepazīt sevi, strādāt pie sevis pilnveidošanas, satikt sev līdzīgos un labākus, lai pats kļūtu labāks; padarīt labāku savu apkārtni – māju, pilsētu, valsti, pasauli. Tu neesi viens.

Savā ziņā, jā. Brīvmūrniekam jābūt garīgi bagātam cilvēkam. Nauda tomēr nav brīvbiļete uz Ložu. Tā vietā mēs pieprasām, lai kandidātiem būtu stabila dzīve un materiālais stāvoklis. Brīvmūrniekam ir pienākums palīdzēt citiem, bet ne uz savas ģimenes rēķina.

Cik daudz Tu pavadi laiku tam, kas Tevi patiesi interesē un tam ko vēlies sasniegt? Patiess brīvmūrnieks ir 24/7. Tu pats nolem cik vēlies tam veltīt laiku. Tu vari neuzņemties papildus pienākumus Ložā un tad vienīgais Tavs laika “upuris” būs Ložas Darbi 1x mēnesī 2-3 stundas. Bet, ja tas ir “upuris” un apgrūtinājums, tad nevajag sev kaitēt un iesakām pameklēt citu nodarbošanos.

Mūsu Lielvara pagaidām ir pārstāvēta Latvijā un Polijā. Latvijā pagaidām Loža ir tikai Rīgā, bet tas nav tāls laika jautājums, kad Ložas var parādīties arī citās Latvijas un Baltijas pilsētās. Pievienojies un “būvēsim” mūsu Tempļus kopā.

Lai kļūtu par brīvmūrnieku, izmaksas dažādās Ložās ir atšķirīgas. Ar dalību saistītās maksas ietver vienreizēju iniciācijas maksu un gada nodevas, kas sedz Ložas tehniskos izdevumus.

Protams. Savu darbību var apturēt uz laiku (bieži tiek izmantots, kad ikdienas sadzīvē rodas izmaiņas – dzīves vietas maiņa, veselība, jauni pienākumi,..) Vai uzrakstīt iesniegumu par izstāšanos no Ložas. Persona, kas pusgadu nepiedalās Ložas darbā (bez pamatota iemesla), tiek izslēgta no Ložas.